مرکز فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
بهترین مدل اتو بخار تفال
قیمت زودپز برقی
اخبار مركز آموز هاي عالي آزاد خبر
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :زهرا ميرالماسي
تاريخ: ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۰۷:۱۰

باندهاي پسيو و باندهاي اكتيو از انواع اسپيكرهايي هستند كه براي فضاهاي بزرگ و در مقياس هاي گوناگون مورد استفاده قرار مي گيرند. نكته حائز اهميت درباره اين باندها ، عدم برتري هريك از باندهاي پسيو يا اكتيو نسبت به مدل ديگري است. در واقع بايد گفت اين دو نوع اسپيكر، هيچ يك بر ديگري برتري ندارد و كاربران بايد متناسب با نوع كاربري خود بهترين نمونه آن ها را براي خود انتخاب كنند.

باند اكتيو يا فعال به يك آمپلي فاير داخلي مجهز شده است كه هنگام استفاده از دستگاه،  قادر است صداي اسپيكر را قدرتمندتر از حالت معمول پخش كند. اما باند پسيو يا غير فعال فاقد چنين آمپلي فايري است و كاربران براي استفاده از باند پسيو حتما بايد آن را به يك آمپلي فاير وصل كنند تا صداي خروجي كيفيت، قدرت و وضوح كافي را داشته باشد.

اسيكرهاي پسيو و اكتيو دستگاه هايي هستند كه علاوه بر نوع كاربري و تنظيمات پخش، بايد درباره نحوه اتصال آن ها به يكديگر يا به آمپلي فاير و ميكسر به كاربران آموزش داده شود. چرا كه عدم هماهنگي بين اسپيكر اكتيو و پسيو، با آمپلي فاير با ميكسر موجب مي شود باند يا ساير دستگاه هاي متصل به آن آسيب ببينند.

اگر كاربران باند اكتيو با باند پسيو را به آمپلي فايري وصل كنند كه توان بالاتري از اين دستگاه ها داشته باشد، به اسپيكر و باند مورد نظر فشار زيادي وارد شده و باند آسيب خواهد ديد.

علت بسياري از سوختگي ها و قطعي هاي صدا در باند هاي اكتيو و پسيو همين موضوع است. چرا كه كاربران به اين نكته اساسي توجهي نكرده و بدون در نظر گرفتن توان خروجي دستگاه هاي مختلف، آن ها به هم وصل مي كنند.

در صورتي كه اسپيكر مورد نظر دچار سوختگي ، آسيب يا قطعي صدا شود، بايد براي تعمير باند اكتيو به مراكز تعميرات تخصصي اسپيكرها و باند هاي اكتيو مراجعه كرد. اين مساله درباره اسپيكرهاي پسيو نيز صادق است. يعني در صورتي كه اسپيكر به دليل عدم آگاهي كاربري و سهل انگاري او دچار قطعي صدا و سوختگي شود، كاربران بايد براي تعمير باند پسيو ، اين دستگاه را به متخصان فني و تعميركاران متخصص اين حوزه ارجاع دهند.

در تعمير باند اكتيو  و همچنين تعمير باند پسيو متخصصان فني با باز كردن باند ، نوع ايرا و علت آن را شناسايي كرده و نسبت به اصلاح و تعمير آن اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

مركز تخصصي تعميرات و گارانتي آروند ، يكي از تخصصي ترين مركز تعميرات اسپيكر ، باند ، بلندگو و دستگاه هاي صوتي و تصويري ديگر نظير ميكسر و پاور ميكسر ، آمپلي فاير و ركوردر ، هدفون و ميكروفون ، پردازنده و... است. اين مجموعه با گرد هم آوردن گروهي از متخصصلن فني كه علم انجام چنين تعميرات حرفه اي و پيچيده اي را دارند، فراهم آوردن امكانات و دستگاه هاي مختاف براي انجام تعميرات و داشتن تجربه كافي در اين حوزه، به مركزي تخصصي و توانا براي تعميرات حرفه اي و تخصصي تبديل شده است. آروند براي تعميرات دستگاه ها از  قطعات يدكي اورجينال استفاده مي كند. به همين دليل كاربران مي توانند بدون نگراني از آسيب دستگاه هاي خود، آن ها را به دستان توانمند متخصصان آروند بسپارند. 

 

 

منبع: سايت آروند فراز مهرگان


برچسب‌ها: ،

نويسنده :زهرا ميرالماسي
تاريخ: ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۰۴:۲۳

 

اسپيكرهاي بلوتوثي با حذف محدوديت‌هاي سيم، امكان استفاده از بلندگو را در هر شرايط محيطي فراهم كرده‌اند. اين دستگاه‌ها كه از محبوب‌ترين دستگاه‌ها ديجيتالي هستند، سفر به دل طبيعت و كوير، پيكنيك، مهماني‌ها و جشن‌هاي كوچك يا حتي انجام كارهاي روزانه در خانه و محل كار را براي همه افراد خوشايندتر كرده‌اند. چرا كه با استفاده از آن‌ها، كاربران بدون محدوديت مي‌توانند به موسيقي دلخواه خود گوش دهند. بلندگوهاي تعبيه شده روي گوشي هوشمند، تبلت يا حتي لپ تاپ به خوبي و كيفيت اسپيكرهاي شارژي و اسپيكرهاي بلوتوثي نيست. به همين دليل هيچ يك از آن‌ها نمي‌توانند جايگزين خوبي براي اسپيكرهاي وايرلس باشند.

اما بلندگوهاي بي سيم كنار همه مزايا و ويژگي‌هاي كاربردي كه در اختيار كاربران قرار مي‌دهند، نگراني‌ها و دغدغه‌هايي نيز براي كاربران به همراه دارند. چرا كه اسپيكرهاي شارژي نسبت به بلندگوهاي بزرگ كه در جاي ثابت قرار مي‌گيرند بيشتر در معرض آسيب و خطرات مختلف هستند.

رطوبت

لذت بردن از موسيقي هنگام شنا، حمام و كنار دريا يا رودخانه، يكي از بهترين حس‌هاي دنيا را براي هر فردي فراهم مي‌كند. اما در صورتي كه اسپيكر شارژي شما در برابر آب و رطوبت مقاومت نداشته باشد، اين لذت به خسارت جدي اسپيكر بلوتوثي منتهي خواهد شد. آب و رطوبت، باعث سوختگي ياراز كار افتادگي قطعات داخلي اسپيكر مي‌شود. چرا كه بخشي از اين قطعات نسبت به آب حساس هستند و در صورت مرطوب شدن كاملا از كار مي‌افتند. در صورت آسيب بلندگو در برابر رطوبت، بايد نسبت به تعمير اسپيكر بلوتوثي در مراكز تخصصي تعمير اين دستگاه‌ها اقدام كرد.

ضربه

سهل‌انگاري در استفاده از اسپيكرهاي شارژي، مهم‌ترين عامل آسيب اين اسپيكرها است. بلندگوهاي وايرس، نظير هر دستگاه ديگري، نسبت به ضربه حساس هستند. افتادن از ارتفاع، برخورد با اجسام محكم، تكان‌هاي شديد و افتادن ساير اجسام روي اسپيكر از رايج‌ترين دلايل آسيب اين اسپيكرهاي بلوتوثي به شمار مي‌آيد. اگر كاربران اسپيكر خود را در محل امن و دور از دسترس كودكان قرار دهند، عمر مفيد كاركرد آن را افزايش داده‌اند. اين ايراد با صداهاي اضافه حين پخش موزيك خود را نشان مي‌دهد. گاهي نيز با تكان دادن اسپيكر صداي ممكن است صداهاي اضافه‌اي شنيده شود. براي تشخيص دقيق ايراد دستگاه و تعمير اسپيكر شارژي بهترين انتخاب، كمك گرفتن از متخصصان اين حوزه است.

صدمه به درگاه شارژ

طبق آمار مركز تعميرات تخصصي آروند ، بسياري از اسپيكرهاي بلوتوثي حين شارژ آسيب مي‌بينند. اين حالت زماني پيش مي‌آيد كه كاربر اسپيكر وايرلس خود را به كابل شارژ متصل مي‌كند تا شارژ شود. اما محل قرارگيري اسپيكر حين شارژ نامناسب است. براي مثال اسپيكر در محل بي ثباتي نظير لب ميز و پنجره قرار داده مي‌شود. گاهي نيز پيش مي‌آِيد هنگامي كه اسپيكر در شارژ است، روي زمين قرار داده مي‌شود و احتمال له شدن، ضربه خوردن و كشيده شدن كابل شارژ به وجود مي‌آيد.

با چنين آسيب‌هايي، درگاه شارژ از قسمت داخل آسيب ديده و ارتباط آن با باتري قطع مي‌شود. در نتيجه، اسپيكر ديگر شارژ نخواهد شد.

آروند فراز مهرگان ، توانمند در تعمير اسپيكر بلوتوثي

آسيب ديدن و از كار افتادن اسپيكرهاي بلوتوثي، اغلب قابل تعمير و اصلاح است. اما به شرط آن كه به متخصصان اين حوزه مراجعه شود. گارانتي آروند يكي از مراكز تخصصي تعمير اسپيكر شارژي است كه با همكاري متخصصان با تجربه، به كارگيري ابزار و دستگاه‌هاي حرفه‌اي و استفاده از قطعات يدكي اورجينال، اسپيكرهاي بلوتوثي ، شارژي و بي‌سيم برندهاي مختلف به ويژه JBL را به بهترين نحو ممكن تعمير مي‌كند.

براي دريافت مشاوره يا طرح سوال درباره تعمير اسپيكر بلوتوثي با واحد فني مجموعه آروند (02166381006-7) تماس بگيريد.


برچسب‌ها: ،

نويسنده :زهرا ميرالماسي
تاريخ: ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۰۰:۳۶

جي بي ال يك برند آمريكايي است كه با طراحي، توليد و توزيع جهاني اسپيكر هاي باكيفيت با كاربري‌هاي مختلف، توانسته است به شهرت و محبوبيت بالايي دست پيدا كند. بي‌شك هيچ چيز بيشتر از تجربه كاربري رضايت بخش، تاييد كيفيت محصولات و خدمات يك كمپاني نخواهد بود.

جي بي ال اسپيكرهاي مختلفي براي كاربري‌هاي گوناگون طراحي كرده است. بنابراين كاربران زيادي از نوجوانان عاشق موسيقي گرفته تا كاربران حرفه‌اي كه در حوزه موسيقي فعاليت مي‌كنند، از مشتريان و طرفداران JBL هستند. اما اسپيكرهاي جي بي ال هم با همه توانمندي، دوام، كارايي و كيفيت خود ممكن است در اثر سهل انگاري و استفاده نادرست كاربران دچار آسيب و صدمات جدي شوند.

يكي از ايرادات رايج اسپيكرهاي حرفه‌اي جي بي ال  نظير مدل‌هاي PRX، JRX، SRX و EON سوختگي اسپيكر است. با توجه به نوع كاربري اين اسپيكرها، اغلب كاربران اين اسپيكرها را به آمپلي فاير متصل مي‌كنند تا صداي خروجي مطلوبي از اسپيكر ديافت كنند. اما استفاده از آمپلي فاير براي هر بلندگو و اسپيكري نيازمند رعايت قوانين و قواعد خاصي است. در اثر عدم رعايت اين قوانين، طبيعتا اسپيكر آسيب خواهد بود.

كاربران بايد براي استفاده از اين اسپيكرها، توان خروجي آن‌ها را در نظر بگيرند. سپس متناسب با توان خروجي بلندگوي جي بي ال، بايد آمپلي فاير مناسبي براي آن تهيه كنند. براي مثال د صورتي كه توان خروجي اسپيكر حدود 250 باشد، يك جفت اسپيكر 250 واتي را بايد به آمپلي فايري با توان 500 وات متصل كرد. عدم رعايت اين نكته و بالاتر بودن توان آمپلي فاير از اسپيكرها، باعث سوختگي اسپيكرهايJBL مي‌شود. در صورت چنين آسيبي، كاربران بايد براي تعمير اسپيكر JBL به مراكز تخصصي تعمير سيستم‌هاي صوتي و تصويري مراجعه كنند.

برخي ديگر از انواع اسپيكرهاي جي بي ال، مدل‌هاي اسپيكرهاي پورتابل، بلوتوثي و قابل حمل هستند. اسن بلندگوها نيز به دليل نوع كاربري خود همواره در معرض خطرات مختلف نظير افتادن، سقوط، ضربه و فشار هستند. برخي از انواع اسپيكرهاي JBL نيز در برابر آب مقاومت ندارند. اسپيكرهاي بلوتوثي و پورتابل، عموما در اثر سهل انگاري كاربر آسيب خواهند ديد. مثلا از دست كاربر مي‌افتند، ضربه مي‌خورند يا در مجاورت آب و رطوبت قرار مي‌گيرند. در صورتي كه اين اسپيكرها آسيب ببينند، تعمير آن‌ها به دست كاربران عادي غير ممكن بوده و براي تعمير اسپيكر جي بي ال بايد به متخصصان فني تعمير دستگاه‌هاي صوتي مراجعه كرد.

يكي از بهترين و تخصصي‌ترين مراكز تعمير دستگاه‌هاي صوتي و تصوير مركز تعميرات و گارانتي آروند است. اين مجموعه با همكاري جمعي از متخصصان داخل و خارج از كشور در حوزه تعمير تخصصي دستگاه‌هاي جي بي ال فعال است. آروند با تامين قطعات يدكي اورجينال و با همكاري متخصصان و مهندسان فني انواع دستگاه‌هاي جي بي ال، اسپيكرهاي حرفه‌اي ، بلوتوثي، پورتابل، ساندبار و... را تعمير مي‌كند.  منبع: سايت آروند فراز مهرگان


برچسب‌ها: ،

نويسنده :زهرا ميرالماسي
تاريخ: ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۵۷:۴۶

     

                           موبايلستان اولين مرجع اطلاع رساني و اخبار موبايل

چند سالي است كه اكثر كاربران در فضاي مجازي و يا به صورت پبامك‌هايي ناشناس مخاطب پيام‌هايي با مضمون دريافت شارژ يا كسب خدمات رايگان قرار مي‌گيرند. اين پيامك‌ها كاربران را ترغيب به استفاده از كدهايي مي‌كنند كه نه تنها به كسب خدمات رايگان منجر نمي‌شود بلكه زمينه متحمل شدن ضررهاي مالي را نيز براي كاربران فراهم مي سازد. با موبايلستان همراه باشيد تا در اخبار موبايل نگاهي ويژه بر اين پيام ها داشته باشيم.

سرويس پيام كوتاه يا پيامك براي اولين بار در سال ۱۳۸۱ در ايران بهره‌ برداري شد و با گذشت زمان يكي از كاربردي ترين موارد استفاده از تلفن‌هاي همراه قرار گرفت. اخبار موبايل بيش از ۱۰ سال است كه سرويس‌هاي پيامكي براي ارسال انبوه پيام‌هاي تبليغاتي در ايران شروع به كار كرده‌اند. با ورود گوشي‌هاي هوشمند و رشد فضاي مجازي٬ اين پيام‌هاي تبليغاتي در شبكه‌هاي مجازي و در دنياي وب نيز منتشر شدند كه اگر از جنبه منفي اين پيام‌ها كه آزاردهنده بودن آن‌هاست، چشم پوشي كنيم مي‌توان گفت اين پيامك‌ها يكي از ابزارهاي موفق در امر بازاريابي و تبليغات هستند. اما اخيرا پيام‌هايي با مضمون دريافت شارژ يا كسب خدمات رايگان ارسال مي‌گردند كه با فريبكاري، كاربران را به سوي جرياني از ضررهاي مالي سوق مي‌دهد. شكايت‌هاي ثبت شده در اين موارد كم نيستند و با استناد به سخنان وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در بيش از ۳۱۰۰ شكايت ثبت شده٬ با دستور سازمان تنظيم مقررات مبالغ عودت داده شده است. اما موضوع اين پيامك‌ها چيست؟

پيامك‌ها و پيام‌هاي ناشناس و اقدامات فريبكارانه

 

 

همانطور كه در تصاوير مشاهده مي‌كنيد٬ اين پيامك‌ها كه عمدتا با لحني غير رسمي و دوستانه ارسال مي‌گردند٬ كاربران را به استفاده از كدهايي تشويق مي‌كنند كه به گمان كاربر٬ منجر به دريافت اينترنت رايگان٬ دريافت شارژ رايگان يا حتي افزايش موجودي حساب كاربر خواهد شد اما در واقع اين كدها كاربر را وارد ليست تبليغاتي شركت مزبور مي‌كند البته اين كمترين اتفاق ناخوشايندي است كه انتظار شما را مي‌كشد. اگر شما با استفاده از كدهايي كه از محتواي آن آگاهي نداريد بصورت اينترنتي خريدي انجام دهيد٬ براحتي رمز اينترنتي حساب بانكي خود را در اختيار سودجويان قرار داده ايد و ريسك سرقت اينترنتي از حسابتان را افزايش داده‌ايد.

گاهي اوقات به اميد دريافت خدماتي رايگان كه توسط پيام‌هايي در وب يا فضاي مجازي به نمايش گذارده شده اند٬ اقدام به استفاده از شماره‌ها يا كدهايي مي‌كنيد و در نهايت خدمات مورد نظر نيز براي شما فعال مي شود البته نه بصورت رايگان و شما ناچار به پرداخت صورت حساب‌هاي هنگفتي مي‌شويد كه به گمان خود بايد رايگان مي بودند.

در اين راستا محمدجواد آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در صفحه اينستاگرام خود نوشت:
همواره مردم از بنده در مواجهه حضوري و يا در فضاي مجازي خواسته‌اند كه با پيامك‌هاي مزاحم تبليغاتي و فريبكاري‌ها و كلاهبرداري‌هايي كه در اين زمينه گاهي صورت مي‌گيرد، مقابله جدي شود. پس از آنكه در عيد فطر، عده‌اي با پيامك و طرح دروغ اينترنت ۱۲۰ گيگابايتي، تعدادي از مشتركين را فريب دادند و آنها اجبارا عضو يك سرويس حجمي يكي از اپراتورهاي تلفن همراه شدند، اكنون عده‌اي ديگر با سوءاستفاده از سرويس‌هاي ارزش افزوده‌ اقدام به كلاهبرداري از مشتركين كرده‌اند.

اپراتورها اخبار موبايل از سوي رگولاتوري ملزم شده‌اند در اين باره به مشتركين اطلاع‌رساني لازم را انجام دهند و همچنين به تمامي شركت‌هاي ارايه‌دهنده خدمات مبتني بر محتوا براي انجام ندادن اينگونه تبليغات اخطار جدي ارسال كنند.

با توجه به دستور رگولاتوري به اپراتورها مبني بر اطلاع‌رساني به مشتركان، اداره كل ارتباطات شركت ارتباطات ايران اعلام كرد كه پيام‌هايي كه با مضمون ارسال كد جهت دريافت شارژ رايگان يا هديه از طريق شماره‌هاي مختلف پيامك شده يا در فضاي مجازي ارسال مي‌شود، تبليغاتي است و عمدتاً با هدف فروش كالا يا خدمات ارسال مي‌شود و پاسخ دادن به آن‌ها ممكن است براي مشترك هزينه دربرداشته باشد. روزهاي گذشته نيز اپراتور همراه اول طي پيامكي به تمام كاربران خود اعلام كرد” پيام هايي كه با مضمون ارسال كد جهت دريافت شارژ رايگان يا هديه از طريق شماره هاي مختلف پيامك شده يا در فضاي مجازي ارسال مي شود، تبليغاتي است و عمدتاً با هدف فروش كالا يا خدمات ارسال مي شود و پاسخ دادن به آنها ممكن است براي مشترك هزينه در برداشته باشد”

همچنين يكي از اپراتورهاي مطرح كشور تصريح كرده است مشتركين بايد درباره پاسخ دادن به اينگونه پيام‌ها اطلاع لازم را از نوع پيام و ميزان هزينه آن داشته باشند.

بهترين و مطمئن‌ترين روش اطلاع يافتن از نحوه دريافت خدمات و شارژ سيم كارت‌هاي اعتباري در هر اپراتور٬ مراجعه به درگاه رسمي اپراتورها و صفحه‌هاي رسمي آن‌ها در شبكه‌هاي اجتماعي است. اخبار موبايل همچنين پيامك‌هايي كه با نام رسمي اپراتور براي شما ارسال مي‌گردند نيز معتبر هستند.

 اخبار موبايل

بنابراين بايد با هوشياري بيشتري با چنبن پيامك‌ها يا پيام‌هاي ارسال شده در فضاي مجازي برخورد كنيم تا از وقوع هر اتفاق ناخوشايندي كه ضرر مالي را به همراه دارد٬ پيشگيري كنيم.

 

منبع: سايت موبايلستان


بيشتر بخوانيد: 


برچسب‌ها: ،

نويسنده :زهرا ميرالماسي
تاريخ: ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۵۳:۵۵

نمايشگر‌هاي AMOLED و LCD از نظر عملكرد كاملا با يكديگر متفاوت هستند. كاربران نمايشگر‌هاي آمولد مي‌توانند با استفاده از تصاوير زمينه مشكي و تيره، مصرف باتري دستگاه‌شان را كاهش دهند. همراه موبايلستان باشيد تا اطلاعات بيشتري در اين خصوص به دست آوريم. در بخش آموزش و ترفند گوشي هوشمند با ما باشيد. 

بسياري از مردم مطلع هستند كه نمايشگر‌ها يكي از پرمصرف‌ترين بخش‌هاي تلفن همراه به حساب مي‌آيد و مي‌تواند انرژي زيادي از تلفن هوشمند را مصرف كند. اما بسياري از مردم در خصوص اينكه تصوير زمينه موبايلشان نيز مي‌تواند روي مصرف باتري تاثير شگفت انگيزي داشته باشد اطلاعي ندارند. در واقع استفاده از يك تصوير زمينه تيره و مشكي يا تصويري با رنگ‌هاي تيره باعث مي‌شود كه انرژي كمتري نسبت به تصوير زمينه‌هاي روشن مصرف شود. اما بايد توجه داشت كه اين موضوع به نوع نمايشگر تلفن هوشمند شما بستگي دارد.

مقالات مرتبط:

ابتدا ما قصد داريم اطلاعات مختصري را در خصوص تكنولوژي نمايشگر‌ها در اختيارتان بگذاريم. در بازار تلفن‌هاي هوشمند، بسياري از دستگاه‌ها از نمايشگر‌هاي آمولد (AMOLED) يا LCD استفاده مي‌كنند. البته انواع نمايشگر‌هاي ديگري نيز براي تلفن‌هاي هوشمند عرضه مي‌شود كه در اين مقاله چندان به بررسي اين موضوع نخواهيم پرداخت.

تكنولوژي LCD

در  آموزش و ترفند گوشي هوشمند LCD مخفف واژه Liquid Crystal Display است كه معناي صفحه نمايش كريستالي مايع را دارد. اين همان تكنولوژي است كه در برخي از تلويزيون‌ها و مانتور‌ها نيز مورد استفاده قرار مي‌گيرد. همانطور كه از نام اين نوع از نمايشگر‌ها مي‌توان فهميد، اين صفحه نمايش‌ها در واقع كريستالي هستند و از خود نوري ندارند و نور پس زمينه‌شان را انتقال مي‌دهند.

آمولد

اين بدان معناست كه وقتي شما در نمايشگر LCD به تصويري مشكي نگاه مي‌كنيد، در واقع نور پس‌زمينه آن به رنگ مشكي روشن شده است. به همين دليل اين نمايشگر‌ها چندان نمي‌توانند رنگ مشكي را به خوبي و دقيق نشان دهند. از تلفن‌هاي هوشمندي كه چنين نمايشگري دارند مي‌توان به ال‌جي G۷ ThinQ، اچ‌تي‌سي U۱۱ پلاس، هواوي Mate ۱۰ و سوني اكسپريا ZX۲ اشاره كرد.

لازم به ذكر است كه نمايشگر‌هاي LCD مصرف انرژي زيادي دارند و در واقع تمام پيكسل‌ها در زماني كه نمايشگر در حال استفاده باشد روشن هستند.

تكنولوژي AMOLED و OLED

واژه AMOLED مختفف Active-Matrix Organic Light-Emitting Diode است كه معناي شبكه فعال ديود‌هاي ارگانيك تابنده نور را مي‌دهد. از اين تكنولوژي نيز در تلويزيون‌ها استفاده مي‌شود اما بيشتر در تلفن‌هاي هوشمند شاهد استفاده از اين نوع نمايشگر هستيم. نمايشگرهاي OLED نيز تقريبا شبيه به اين نوع صفحه نمايش‌ها هستند اما در آن‌ها شبكه ماتريس فعال وجود ندارد.

سامسونگ معمولا براي تلفن‌هاي هوشمند خود از نمايشگر‌هاي AMOLED استفاده مي‌كند. در  آموزش و ترفند گوشي هوشمند  از جمله محصولاتي كه داراي چنين نمايشگري هستند مي‌توان به سامسونگ گلكسي S۹، گلكسي نوت ۸ و گلكسي S۸ اشاره كرد. محصولي نظير گوگل پيكسل ۲ نيز به چنين نمايشگري مجهز است.

نمايشگر اين محصولات در واقع از مواد آلي تشكيل شده است و هنگامي كه جريان الكترولومينسانس از آن‌ها عبور مي‌كند، نور را توليد مي‌كنند. نمايشگر‌هاي آمولد در زمينه مصرف باتري عملكرد بهتري دارند و به دليل اينكه تمام پيكسل‌ها هميشه روشن نيستند، مصرف باتري دستگاه كاهش مي‌يابد. يكي ديگر از قابليت‌هاي اين نوع نمايشگر‌ها نيز نمايش دقيق رنگ مشكي است. زيرا هيچ نوري در پشت آن روشن نمي‌شود و مشكي خالص نمايش داده مي‌شود.

مقايسه طول عمر باتري در نمايشگر‌هاي AMOLED و LCD

آمولد

در نمايشگر‌هاي آمولد اينكه مصرف باتري نمايشگر چقدر است، بيشتر به خود كاربر بستگي دارد. زيرا استفاده از تصاوير زمينه تيره و مشكي باعث مي‌شود كه مصرف باتري در اين صفحه نمايش‌ها به اندازه زيادي كاهش يابد.

XDA Developer بعد از انجام يك تحقيق اعلام كرد كه كاربران مي‌توانند ۶ درصد از مصرف باتري دستگاه را در هر ساعت استفاده با روشنايي ۲۰ درصدي و البته تصوير زمينه مشكي كاهش دهند. استفاده از تصوير زمينه مشكي در ميزان روشنايي ۱۰۰ درصد نيز باعث مي‌شود كه در هر ساعت ۸ درصد از مصرف باتري كاهش يابد.

در  آموزش و ترفند گوشي هوشمند بايد توجه داشته باشيد كه اين آزمايش در زماني صورت گرفته كه نمايشگر يك ساعت روشن بود كه چنين اتفاقي زياد در تلفن‌هاي هوشمند عادي رخ نمي‌دهد و اغلب ما نمايشگر را در زمان‌هاي مختلف روز روشن و خاموش مي‌كنيم. آزمايش ديگري نيز در اين خصوص انجام شده كه نشان مي‌دهد استفاده از تصوير زمينه مشكي باعث مي‌شود كه مصرف باتري دستگاه در طول روز ۱۸ درصد كاهش يابد.

 

براي مشاهده مطلب كليك كنيد: چگونه استفاده از تصاوير زمينه مشكي در نمايشگر آمولد باعث كاهش مصرف باتري مي‌شود؟ 

منبع: سايت موبايلستان


برچسب‌ها: ،

نويسنده :زهرا ميرالماسي
تاريخ: ۲۴ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۵۳:۱۹

آنر ۷C نام يك ميان رده‌ي قدرتمند و البته اقتصادي از كمپاني چيني آنر است كه با مشخصات سخت افزاري متوسط رو به بالا براي كاربران عرضه شده است. امروز در موبايلستان قصد داريم نگاهي ويژه بر اين محصول آنر داشته باشيم. با ما همراه باشيد. 

آنر ۷ دومين پرچمدار كمپاني آنر است كه در سال ۲۰۱۵ علاوه بر بازارهاي چين براي اروپا و كشورهاي آسيايي نيز عرضه شد. تا كنون سه ميان‌رده براي پرچمدار آنر ۷ معرفي شده است: آنر ۷i و آنر۷C  و آنر ۷X
آنر ۷C با بهره مندي از مشخصات سخت افزاري خوب و قيمتي كه با توجه به اين مشخصات مقرون به صرفه است٬ به عنوان يك گوشي اقتصادي معرفي شده است. يك گوشي بسيار زيبا كه با حفظ برخي ويژگي‌هاي نسخه‌ي پرچمدار خود يعني آنر ۷ ٬ به خوبي نظر همگان را به خود جلب نموده است. گفتني است گوشي هوشمند آنر ۷C كه در دو نسخه و با رم و حافظه داخلي مختلف عرضه شده است٬ در ظاهر بسيار شبيه به گوشي آنر ۷X  است اما با بررسي مشخصات فني متوجه تفاوت‌هاي اصلي اين دو خواهيم شد.


معرفي گوشي آنر ۷C :

گوشي آنر ۷C در مارس ۲۰۱۸ با قيمتي در حدود ۱۴۰ يورو (براي نسخه‌ي ۳ گيگابايت رم و ۳۲ گيگابايت حافظه داخلي) و يا با برچسب قيمت ۲۰۰ دلار(براي نسخه‌ي ۴ گيگابايت رم و ۶۴ گيگابايت حافظه داخلي) و در ۳ رنگ مشكي٬ طلايي و آبي بطور رسمي براي كاربران عرضه شد. اين گوشي اقتصادي برخلاف ميان رده‌هاي آنر ۶ داراي بدنه‌اي فلزي است كه سبب طراحي زيباتر آنر ۷C شده است. اين محصول آنر داراي يك نمايشگر ۵.۹۹ اينچي با رزولوشن +HD ۷۲۰ در ۱۴۴۰ پيكسل است. در بررسي نمايشگر اين ميان‌رده‌ي آنر داراي حاشيه‌هاي بسيار باريكي است كه در كنار وزن ۱۶۴ گرمي دستگاه حس خوشايندي را حين استفاده به كاربر القا مي كند. آنر براي اين محصول زيبا و خوش قيمت خود يك تراشه‌ي اسنپدراگون ۴۵۰ است با ۸ هسته پردازشي در نظر گرفته است كه در حقيقت قلب تپنده‌ي اين دستگاه محسوب مي‌شود. يك باتري ۳۰۰۰ ميلي آمپر ساعتي نيز وظيفه‌ي تامين انرژي گوشي آنر ۷C را به عهده دارد. اين ميان‌رده‌ي قدرتمند كه به سيستم عامل اندرويد ۸.۰ اوريو مجهز است٬ از دوربين دوگانه با سنسورهاي هاي ۲ و ۱۳ مگاپيكسلي برخوردار شده است همچنين يك دوربين ۸ مگاپيكسلي نيز براي ثبت تصاوير سلفي در پنل جلويي تعبيه شده است. آنر براي احراز هويت كاربر در اين ميان رده سنگ تمام گذاشته؛ آنر ۷C علاوه بر سيستم تشخيص چهره داراي حسگر اثر انگشت در قاب پشتي خود است. از مواردي كه كمتر در ميان‌رده‌ها شاهد آن هستيم وجود يك اسلات تركيبي در اين دستگاه است كه امكان قرار گرفتن دو نانو سيم و يك درگاه ميكرو اس دي را در اين گوشي هوشمند فراهم مي‌كند. با استفاده از اين درگاه حافظه امكان افزايش حافظه جانبي تا ۲۵۶ گيگابايت وجود دارد.


مشخصات فني گوشي آنر ۷C :

۱٫ بدنه: بدنه‌ي فلزي در ابعاد (۱۵۸.۳ در ۷۶.۷ در ۷.۸ ميلي‌متر ) و وزن ۱۶۴ گرم ٬ دو سيم‌كارته نانو-سيم, همزمان يكي فعال

۲٫ صفحه نمايش: در اندازه ۵.۹۹ اينچ از نوع IPS LCD لمسي خازني٬ ۱۶ ميليون رنگ با رزولوشن ۷۲۰ در ۱۴۴۰ پيكسل و نسبت تصوير ۱۸ به ۹

۳٫ دوربين اصلي: دوربين دوگانه  ۱۳ مگاپيكسل و ۲ مگاپيكسل با توانايي فوكوس خودكار و تشخيص فاز٬ فلش LED و قابليت برچسب‌گذاري جغرافيايي, فوكوس لمسي, تشخيص چهره٬ پاناروما و HDR

 ۴٫ دوربين سلفي: دوربين ۸ مگاپيكسلي با فلش LED

۵٫ تراشه : يك تراشه‌ي اسنپدراگون ۴۵۰ با پردازنده مركزي  ۸ هسته‌‌‌ي ۱.۸ گيگاهرتزي Cortex-A۵۳ و پردازنده گرافيكي Adreno ۵۰۶

۶٫ حافظه: ۳/۴ گيگابايت رم و حافظه داخلي ۳۲/۶۴ گيگابايت

۷٫ باتري: باتري غير قابل تعويض ليتيوم پليمري با ظرفيت ۳۰۰۰ ميلي آمپر ساعت

۸٫ سيستم عامل: اندرويد ۸٫۰ (اوريو) و رابط‌ كاربري EMUI ۸.۰

۹٫ اتصالات: شبكه بي‌سيم؛ Wi-Fi ۸۰۲.۱۱ b/g/n٬ Wi-Fi Direct هات‌اسپات و بلوتوث۴٫۲٬  A۲DP٬ LE همچنين داراي USB از نوع microUSB ۲.۰  GPS است و اين ميان رده فاقد راديو است.

۱۰٫ صدا: داراي جك ۳.۵ ميلي‌متري و لغو كننده‌ي نويز صدا از طريق ميكروفون اختصاصي

۱۱٫ ساير قابليت‌ها:  حسگر اثرانگشت در پشت گوشي٬ قطب‌نما٬ شتاب‌سنج٬ سنسور مجاورت٬ ويراستار عكس و فيلم٬ نمايش‌دهنده‌ي اسناد٬ پخش‌كننده‌ي MP۳/eAAC+/WAV/Flac و پخش‌كننده‌ي MP۴/H.۲۶۴

۱۲٫ شبكه: داراي فناوري GSM / HSPA / LTE


جعبه گشايي:

در بررسي اوليه جعبه آنر ۷C ٬ شاهد جعبه‌ آبي رنگ با برند آنر هستيم كه با فونتي بزرگ بر روي جعبه نمايان است و نام دستگاه يعني honor ۷C در كنار برند آنر بر روي جعبه با فونتي سفيد رنگ حك شده است. مانند محصولات پيشين آنر٬ هيچ عكسي از گوشي‌ هوشمندي كه دورن جعبه قرار دارد٬ مشاهده نمي‌شود. در پشت جعبه اين دستگاه٬ اطلاعاتي مانند اندازه و نوع صفحه نمايش٬ اطلاعات مربوط به دوربين دستگاه و .. درج شده است.
پس از بازگشايي جعبه٬ يك عدد گوشي هوشمند٬ دفترچه راهنما٬ كابل ساده microUSB و شارژر در اختيار قرار مي‌گيرد.اين دستگاه در پوششي پلاستيكي در دسترس است كه محافظي در برابر صدمات احتمالا در زمان بارگيري محسوب مي‌شود

 

براي مشاهده ادامه مطلب كليلك كنيد:  بررسي تخصصي گوشي آنر ۷C / متحير شويد

منبع: سايت موبايلستان


برچسب‌ها: ،

نويسنده :زهرا ميرالماسي
تاريخ: ۲۴ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۴۱:۴۸

توقف ناگهاني يا همان Force Close اپليكيشن يكي از مشكلاتي است كه كاربران سيستم عامل اندرويد با آن مواجه هستند. در اين مقاله از موبايلستان به ذكر روش‌هايي براي رفع اين مشكل مي‌پردازيم. پس تا انتهاي مقاله همراه ما باشيد. 

يكي از موارد آزاد دهنده در سيستم عامل اندرويد، توقف ناگهاني اجراي يك اپليكيشن خاص است. در واقع شما زماني كه از يك اپليكيشن استفاده مي‌كنيد، ممكن است بنابر دلايلي اپليكيشن به مشكل برخورد كرده و در نتيجه شما را بيرون بياندازد. در اين صورت پيغام خطايي تحت عنوان Unfortunately, …. Has stopped نمايش داده مي‌شود كه به معناي متاسفانه فلان اپليكيشن متوقف شد است. اين خطا ممكن است در زمان استفاده از اپليكيشن يا فعال بودن آن در پس زمينه نيز صورت گيرد. بدون شك چنين موضوعي بسيار آزار دهنده است. البته راه‌هايي وجود دارند كه از طريق آن‌ها مي‌توان اين مشكل را تاحدودي برطرف كرد. در اين مقاله به روش‌هاي رفع اين مشكل مي‌پردازيم.

مطالب مرتبط:

خالي كردن حافظه اپليكيشن

بنابر بررسي موبايلستان ٬ هر اپليكيشني نظير مخاطبين، گالري يا حتي اپليكيشن‌هاي سوم شخص ممكن است كه با مشكل توقف ناگهاني مواجه شوند. يكي از دلايلي كه مي‌تواند باعث ايجاد چنين مشكلي شود، زياد شدن اطلاعات موجود در حافظه برنامه است. براي حذف اين اطلاعات بايد به صورت زير اقدام كنيد:

 • وارد بخش تنظيمات گوشي شويد
 • به قسمت اپليكيشن‌ها (Application) برويد
 • در اين بخش اپليكيشني كه با مشكل مواجه مي‌شود را پيدا كنيد
 • وارد اپليكيشن مورد نظر شده و گزينه‌هاي Clear Cache و در صورت لزوم Clear Data را لمس كنيد

توقف ناگهاني اپليكيشن

Clear Cache اولين دكمه‌اي است كه بايد آن را لمس كرده و نسبت به حذف اطلاعات جمع آوري شده در اپليكيشن اقدام كنيد. در واقع اين اطلاعات مواردي هستند كه اپليكيشن در خود ذخيره مي‌كند تا در استفاده‌هاي بعدي، سرعت لود برنامه بيشتر شود. پاك كردن اين اطلاعات ممكن است كه لود برنامه در مراتب بعدي را تاحدودي كاهش دهد.

بنابر بررسي موبايلستان  Clear Data نيز تمام اطلاعات اپليكيشن را حذف مي‌كند كه شامل فايل‌ها، تنظميات، حساب‌هاي كاربري مربوط به برنامه و تمام موارد مشابه مي‌شود. پس تنها در صورتي كه با حذف كردن فايل‌هاي كش مشكل رفع نشد، بهتر است كه به سراغ گزينه Clear Data برويد. اگر اطلاعات اپليكيشن را پاك كرده باشيد، در اولين ورود به اپليكيشن نياز است كه مجددا وارد حساب كاربري خود شويد و اپليكيشن دقيقا مثل روزي مي‌شود كه براي اولين بار آن را نصب كرده بوديد.

 

براي مشاهده ادامه اين مطلب بسيار كاربردي كليك كنيد: روش رفع مشكل توقف ناگهاني اپليكيشن در سيستم عامل اندرويد  

منبع: سايت موبايلستان 


برچسب‌ها: ،

نويسنده :زهرا ميرالماسي
تاريخ: ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۰۰:۰۰

اندرويد گو در حال حاضر تبديل به سيستم عامل برخي از تلفن‌هاي هوشمند ارزان قيمت و ضعيف شده است. اين سيستم عامل باعث مي‌شود كه عملكرد دستگاه بهتر شده و دستورات روان‌تر اجرا شوند. در اين مقاله از موبايلستان قصد داريم تا روشي را براي كاربران نسخه عادي آموزش دهيم تا از طريق آن بتوانند دستگاه خود را از نظر عملكرد شبيه به اندرويد Go كنند. همراه ما باشيد.  

اندرويد گو (Android Go) نام نوآوري جديد گوگل است كه براي دستگاه‌هايي با مشخصات نسبتا ضعيف عرضه شده است. اين سيستم عامل باعث مي‌شود كه دستگاه از نظر عملكرد بهتر شود و روان‌تر كار كند. در واقع اندرويد گو براي دستگاه‌هاي اقتصادي و ارزان قيمتي عرضه شده كه با استفاده از نسخه عادي اندرويد دچار برخي مشكلات در زمينه عملكرد مي‌شوند و چندان روان كار نمي‌كنند. اندرويد گو در واقع جايگزيني براي اندرويد One به حساب مي‌آيد و در تلاش است تا برخلاف نسخه قبلي، موفق شود. لازم به ذكر است كه اندرويد One نيز اكنون تغيير رويكرد داده و براي دستگاه‌هاي نسبتا بالارده در كمپاني‌هاي مختلف مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

مطالب مرتبط:

در طول ماه‌هاي گذشته شاهد محصولات بسيار زيادي توسط كمپاني‌هاي مختلف بوديم كه از اندرويد گو استفاده مي‌كردند و براي بازار‌هاي مختلف جهان عرضه شده بودند. البته بايد توجه داشت كه اندرويد گو بيشتر بازار كشور‌هاي در حال توسعه را هدف قرار داده است. زيرا اغلب تلفن‌هاي هوشمند اقتصادي و ارزان قيمت نيز در اين بازار‌ها عرضه مي‌شوند.موبايلستان

اندرويد گو

كاربران سيستم عامل اندرويد اكنون مي‌توانند با انجام برخي تنظيمات، عملكردي شبيه به اندرويد گو را روي دستگاه خود اعمال كنند. انجام اين كار باعث خواهد شد كه عملكرد تلفن هوشمند سريع‌تر از قبل شود و دستورات روان‌تر انجام شوند. البته بايد توجه داشت كه اگر تلفن هوشمند شما مشخصات نسبتا بالايي دارد، بهتر است كه به اندرويد گو مهاجرت نكنيد و از همان نسخه عادي سيستم عامل اندرويد استفاده نماييد. در ادامه آموزش انجام اين كار و شيوه مهاجرت از اندرويد عادي به اندرويد گو قرار گرفته است.موبايلستان

اين نسخه باعث مي‌شود كه حافظه رم كمتري روي دستگاه مورد استفاده قرار گيرد و در نتيجه فضاي خالي بيشتري از رم باقي مي‌ماند. فضاي بيشتر رم نيز به معناي قدرت بيشتري دستگاه براي انجام سريع‌تر دستورات است. با انجام اين كار، گوگل پلي شما را به عنوان يكي از كاربران اندرويد گو خواهد شناخت و در نتيجه نسخه سبك‌تري از اپليكيشن‌هاي مطرح نظير يوتيوب و Gboard را نيز براي شما پيشنهاد خواهد كرد. شايد برايتان جالب باشد كه بدانيد در طول چند روز گذشته، اينستاگرام نيز يك نسخه سبك از اپليكيشن اندرويدي خود را معرفي كرد كه تنها حدود ۵۰۰ كيلوبايت حجم دارد. نسخه سبك و لايت برخي اپليكيشن‌هاي مطرح را از طريق لينك‌هاي زير مي‌توانيد دانلود و روي دستگاه خود نصب كنيد. حتي اگر از نسخه عادي اندرويد نيز بهره مي‌بريد، استفاده از نسخه لايت اپليكيشن‌هاي مختلف مي‌تواند سرعت اجراي آن‌ها را افزايش دهد.

اگر بخواهيم در خصوص مصرف رم در اندرويد گو اطلاعات مشهودتري ارائه كنيم، بايد بگوييم كه در موتورولا موتو G۳ كه ۱ گيگابايت حافظه رم دارد، سيستم عامل تنها ۳۹۰ مگابايت از آن را اشغال مي‌كند و باقي آن خالي مي‌ماند. همين امر باعث بهبود عملكرد دستگاه مي‌شود.موبايلستان

پيش از اينكه آموزش را شروع كنيم، اعلام مي‌كنيم كه موبايلستان هيچ مسئوليتي در خصوص مشكلات احتمالي دستگاه شما ندارد و ريسك اين انتقال را بايد در نظر بگيريد. البته توصيه مي‌كنيم كه پيش از اين انتقال، از اطلاعات خود فايل پشيتبان تهيه كنيد. حال به سراغ آموزش شيوه انجام اين كار مي‌رويم.موبايلستان

۱- دو فايل موجود در لينك زير را روي تلفن هوشمند خود دانلود كنيد. يكي از اين فايل‌ها android_lowram_enabler و ديگري android_lowram_disabler نام دارد كه حالت مصرف كم رم را فعال يا غيرفعال مي‌كنند.

 

مشاهده مطلب: آموزش تبديل نسخه عادي اندرويد به اندرويد گو (Android GO)

منبع: موبايلستان


برچسب‌ها: ،

[ ۱ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ